Yükleniyor...

Salih DİZDEMİR (TWF Bursa İl Temsilcisi)

DUMESF

1976 yılında Erzurum’da dünyaya gelen Salih Dizdemir 1982 yılında Bursa’ya yerleşti. İlkokulu Yıldırım’da okumuş olup ortaokul ve liseyi açıktan okuyarak mezun oldu. 7 yaşında spora vücut geliştirme  ve masa tenisi branşları yanı sıra Kung Fu ile 3 farklı branşta eğitim almaya başladı. Mesleği elektrik teknisyeni olan Dizdemir, 25 yıl teknisyen olarak mesleğini icra etti.

2005 yılında son olarak girdiği Wushu Türkiye Şampiyonasından sonra, TWF’unda  antrenör ve hakemlik yapmaya başladı, akabinde MHK üyeliği ve Wushu branş temsilciği yapmaya başladı.  1993 yılında kurulan Koğukçınar GSK’nün yönetiminde görev alarak kulüp antrenörlüğü yaptı. Ayrıca Dünya Mücadele Sporları Federasyonunda kurucu üye oldu ve As Başkanlık yaptı. Akabinde DUMESF (Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu) kurucu üyeliği ve Bursa il başkanlığı görevini icra etmiştir.  Ayrıca masörlük belgesi alarak felçli hastalara yönelik çalışmalarda bulundu. Bir çok resmi kurumun sosyal toplum projeleri bünyesinde desteklerde bulunmuştur.

2016 yılında Bursa Wushu İl Temsilciliği görevine getirildi. Emniyet teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde gönüllü spor eğitmenliğinde yapan Dizdemir; evli ve iki çocuk babasıdır. Geçimini wushu antrenörü olarak devam ettirmektedir..

Özlü Sözler

Başkaları tarafından mağlup edilmekte utanılacak bir şey yok. Önemli olan yenildiğiniz zaman ‘’Bende eksik olan ne?’’ sorusunu kendinize sorabilmenizdir. Böyle bir tutum izleyen insan umut vaat ediyor demektir.

Bruce Lee

Savaş sanatları kaba kuvvet uygulaması gibi görünebilir. Ama Çin savaş sanatları sisteminin arkasında birçok felsefe yatar. Savaş sanatlarında kurallar vardır, şefkat ve başkalarına yardım etmek…

Ip Man

Büyük bir şampiyon olmak için en iyi olduğuna inanmalısın. Öyle olmasan bile, öyle gibi davranmalısın.

Muhammed Ali
Sosyalmedya
Son Yazılar
Hakkımızda

Türkiye Wushu KungFu Federasyonu Bursa İl Temsiliciliği Resmi Web Sayfası.

logo symetrio

Tasarlayan İstifsbi Tasarım © TWF Bursa İl Temsilciliği. Tüm hakkı saklıdır.